Informacje o nas

Trening personalny Warszawa

Z nami osiągniesz wymarzoną sylwetkę. poprawisz swoje zdrowie i sprawność.
zacznij z nami trenować!

Skorzystaj z naszego doświadczenia

W życiu każdego człowieka przychodzi moment, w którym z własnej inicjatywy lub ze względów zdrowotnych, rozpoczyna przygodę ze sportem, aby zadbać o własne zdrowie i kondycję fizyczną. Podjęcie sportowego wyzwania wymaga sporo motywacji, ale i wiedzy o tym, jak wykonywać poszczególne ćwiczenia, jak je ze sobą łączyć i jak ułożyć plan odżywiania. Osiągnięcia w sporcie prędzej są do zdobycia, jeśli wspomagamy się prawidłowym planem ćwiczeniowym i przede wszystkim żywieniowym. Niezależnie, czy naszym celem jest utrata wagi, przyrost masy mięśniowej bądź terapia różnego rodzaju urazów – pomoc specjalisty jest w tej dziedzinie nieoceniona. Swoje usługi, jako trener personalny oferuje Norbert Kowalik. Doświadczony instruktor sportowy.

Kim jest trener personalny?

Trener personalny to osoba, która zajmuje się układaniem planu ćwiczeniowego i przekazywaniem wiedzy, co do tego, jak poprawnie wykonywać zaleconą aktywność fizyczną. Ponadto trener personalny monitoruje postępy swoich podopiecznych, a także motywuje ich w chwilach słabości. Decyzja o rozpoczęciu treningów sportowych jest zazwyczaj związana z ekscytacją i poczuciem wyzwania. Pozytywne emocje mogą bardzo szybko opaść, jeśli doznamy kontuzji lub nie będziemy widzieć efektów. Jest to bardzo możliwe w przypadku samodzielnych prób poprawy kondycji fizycznej. Największym atutem pracy ze specjalistą w zakresie sportu i dietetyki jest jego wiedza. Kierunkowe wykształcenie pozwala dostrzec błędy i wyznaczyć ścieżkę rozwoju dla osób, które nigdy nie miały do czynienia ze sportem lub nie widzą efektów swojej pracy. Trener personalny Warszawa jest osobą, która dobierze rodzaj oraz intensywność ćwiczeń do założonych celów i poprze to ułożoną specjalnie dla podopiecznego dietą. Indywidualność to słowo klucz w pracy trenera personalnego. Dobry specjalista powinien zdawać sobie sprawę, że każdy osoba, to inny przypadek, którego określa organizm i możliwości.

 

Jakie zalety płyną ze współpracy z trenerem personalnym?

Trener personalny Warszawa dysponuje wiedzą i doświadczeniem, jakiego brakuje osobie rozpoczynającej przygodę ze sportem. Zatem jedną z wielu zalet współpracy z taką osobą jest możliwość otrzymania cennych informacji i wskazówek od kogoś, kto ma podstawy merytoryczne do ich przekazywania. Współpraca z trenerem personalnym jest niezastąpiona w kwestii prawidłowego doboru i wykonywania ćwiczeń. Sami nie jesteśmy w stanie wyłapać swoich błędów i skorygować ich. Kolejny plus jest taki, że wraz z cenną wiedzą otrzymujemy również dawkę motywacji i pewności siebie. Wiele osób obawia się pójścia na siłownię właśnie z tego względu, że wypadnie niekompetentnie przed stałymi bywalcami tego miejsca. Trener personalny Warszawa wprowadzi Cię w świat maszyn i przyrządów dostępnych na siłowni oraz sprawi, że poczujesz się tam tak pewnie, jak wspomnieni wcześniej, stali bywalcy.

Jaki rodzaj treningu może zaproponować trener personalny?

Decydując się na współpracę z trenerem personalnym, warto przygotować się zawczasu do tego, jaki zakres ćwiczeń może zostać nam zlecony. Do popularnych i zarazem przynoszących efekty zestawów ćwiczeń zalicza się:

  • Trening interwałowy – znany z tego, że polega na przeplataniu ćwiczeń o niskiej intensywności z ćwiczeniami o wysokiej intensywności, przeznaczony dla osób, które nie lubią przeznaczać długich godzin na trening, ale w szybkim tempie chcą zgubić kilka kilogramów i wzmocnić mięśnie.
  • Trening sylwetkowy – przeznaczony dla osób, których celem jest poprawa sylwetki, redukcja tkanki tłuszczowej lub zbudowanie masy mięśniowej. Bazuje na klasycznym zestawie ćwiczeń z dziedziny kulturystyki i fitnessu.
  • Trening funkcjonalny – zaczerpnięty z fizjoterapii, pomaga w korekcji postawy, poprawie zakresu ruchu, stabilizacji tułowia i stawów, poprawie siły oraz koordynacji.
  • Trening motoryczny – umożliwia profesjonalne przygotowanie sportowe poprzez wykonanie testu podstawowych, czyli ogólnych cech motorycznych, a następnie testu zaawansowanych, przypisanych do poszczególnych dyscyplin. Na ich podstawie określa się stan przygotowania zawodnika do trenowania danej dyscypliny.


Trenuj z ekspertami

POznaj naszą kadrę

Norbert Kowalik

Bartosz Wojewódzki

Kamil Jasiński

Trener personalny Warszawa

Zmień Swoje życie