Trening medyczny

Z nami osiągniesz wymarzoną sylwetkę. poprawisz swoje zdrowie i sprawność.
zacznij z nami trenować!

Skorzystaj z naszego doświadczenia

Trening medyczny

Miałeś kontuzję? Niedawno przeszedłeś operację? A może zależy Ci na poprawie efektywności treningu? Trafiłeś w odpowiednie miejsce! Jako trener personalny pomogę Ci, zadbać o swoje ciało i przekaże cenne wskazówki, które pozwolą, czerpać z aktywności fizycznej, jeszcze więcej korzyści. Trening medyczny to najlepsze rozwiązanie dla każdego, kto chciałby przywrócić swoją sprawność ruchową i w rozsądny sposób zwiększyć jej efektywność.

 

Na czym polega trening medyczny?

Trening medyczny to połączenie treningu personalnego z fizjoterapią. Wraz ze wzrostem aktywności fizycznej społeczeństwa, zapotrzebowanie na ten typ treningu, znacznie wzrosło. Jest też drugi czynnik, który się do tego przyczynił, a mowa o wzroście średniej zachorowalności. Każdy z nas powinien pamiętać, że wraz z upływem czasu nasze ciało się zmienia. Mięśnie tracą plastyczność i zmieniają strukturę. W związku z tym nieodpowiedni zestaw ćwiczeniowy może doprowadzić, do nadwyrężenia układu ruchowego i w ostateczności przyczynić się do kontuzji. Może ona powstać nie tylko w trakcie uprawiania sportu, ale także w wyniku przebytej choroby. Trening medyczny to taka forma terapii, która korzystając z dobrodziejstw fizjoterapii, ma za zadanie zadbać o Twoje indywidualne potrzeby, ale przede wszystkim o potrzeby Twojego ciała. Na to, jak ono pracuje, ma wpływ wiele czynników. W zależności od stylu życia i uwarunkowań genetycznych następują zmiany w sposobie poruszania się i całej postawie. Mogą one doprowadzić do większych różnic w funkcjonowaniu naszego organizmu. Trening medyczny pozwoli się z nimi uporać i przywrócić do pierwotnej lub po prostu lepszej formy. Równowaga pomiędzy stabilnością i mobilnością układu ruchowego, a także sposobem jego sterowania, jest kluczowa. Tylko harmonia i stabilizacja skutkuje wysokim poziomem wykorzystania energii generowanej w trakcie ruchu i efektywnego przenoszenia jej do poruszania się.

 

Jaki jest cel treningu medycznego?

Odbywając trening medyczny, możesz liczyć na:

  • powrót do samodzielnego funkcjonowania w życiu codziennym, które zostało utracone w wyniku wypadku, przebytej choroby lub operacji,
  • powrót do wysokiego poziomu aktywności fizycznej, którą mogłeś się pochwalić przed kontuzją,
  • znaczny wzrost efektywności wykonywanych ćwiczeń,
  • poprawa techniki w trakcie aktywności.

Zapraszam do kontaktu każdego, kto jest zainteresowany treningiem medycznym. Z chęcią przybliżę jego szczegóły i omówię z Tobą plan działania, który ułożę na podstawie wnikliwego wywiadu. Zebrane informacje będą istotne i na nich oprę harmonogram dalszych działań. Dzięki temu, że moje doświadczenie jest bogate, a wiedza z zakresu przeprowadzania treningu medycznego bogata, mogę zapewnić Cię o pozytywnych skutkach naszej współpracy. Moja wiedza jest nieustannie wzbogacana, abym mógł zagwarantować Ci najwyższy poziom usług. Mogę pochwalić się przygotowaniem merytorycznym, ale także praktycznym. Mam kwalifikacje, aby pomóc Ci przywrócić sprawność ruchową i wesprzeć w powrocie do dawnej codzienności.

Dla kogo przeznaczony jest trening medyczny?

W związku z tym, że trening medyczny ma na celu przywrócenie równowagi pomiędzy zakresem ruchomości mięśniowo-stawowej i jej koordynacji w trakcie ruchu, mogą się na niego zdecydować, osoby rozpoczynające swoją przygodę ze sportem, ale także te, które ucierpiały w wyniku przebytych kontuzji czy urazów. Pomagam sportowcom, którzy uprawiają sport w każdym wydaniu – niezależnie od tego, czy ćwiczenia to Twoje hobby, czy praca. W każdej z tych sytuacji powinieneś zadbać o swoje bezpieczeństwo, a dzięki treningowi medycznemu dowiesz się, jak to zrobić. Niesiemy pomoc osobom, których problemy zdrowotne zmusiły je do przebycia różnego rodzaju operacji, a także rehabilitacji. Jeśli czujesz, że po zakończonej serii zabiegów nadal potrzebujesz wsparcia specjalisty, skontaktuj się ze mną, abyśmy razem mogli wdrożyć efektywne założenia treningu medycznego. Korzystaj z życia i nie pozwól, aby coś Cię ograniczało. Dzięki Twojej pracy i mojej wiedzy, a przede wszystkim zaangażowaniu, z pewnością wrócisz do upragnionej codzienności.

Trenuj z ekspertami

POznaj naszą kadrę

Norbert Kowalik

Bartosz Wojewódzki

Kamil Jasiński

Trener personalny Warszawa

Zmień Swoje życie